Szigorú megtorlás jöhet Ukrajnával szemben – nem is akárkitől
Kijev január 1-jén tette meg a lépést, hogy megszakítsa az Oroszország Ukrajna elleni háborújának finanszírozását segítő bevételeket.
Elfogadjuk a helyzetet, de ünnepelnünk azért ne kelljen.
„Aztán itt volt nekünk Szlovákia egyébként magyar miniszterelnöke, Ódor Lajos, aki kifogásolta, hogy Orbán Viktor Felvidékről, mint elszakított országrészről beszélt. Én értem, hogy magyar nemzetisége dacára Ódornak képviselnie kell a többségi, szlovák társadalom érzékenységét is, de kérem, tessék nekem elmondani, hogy ha és amennyiben nem Magyarországról szakították le azt az egységet – nem igazán szeretem a történelmi Magyarország titulust használni, mert az volt Magyarország, a jelenlegi pedig a megcsonkított -, akkor hogyan keletkezett Szlovákia?
Mármint a nyílt és egyenes beszéd helyett miért kötelező safe space-ek elképzelt valóságában cselekedni? Attól még nem vonjuk kétségbe az alapszerződéseket és nem toborzunk revíziós csapatokat, hogy nem kamuzunk: hazánktól elcsatoltak, elvettek területeket. Nem felajánlottuk őket, nem önként adtuk.
Miért kéne történelmet hamisítani a jószomszédi viszonyhoz?
Ahogy a legutóbbi kormányinfón Gulyás Gergely fogalmazott, elfogadjuk a helyzetet, de ünnepelnünk azért ne kelljen.”
Nyitókép: A magyarországi Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba közötti, újonnan átadott Ipoly-híd Helembánál 2023. július 28-án. Az európai uniós finanszírozással, 2,5 milliárd forintból elkészült 58 méteres híd mellett mindkét oldalon megépültek a szükséges utak is.
MTI/Bodnár Boglárka